IPL epilácia – fotoepilácia


IPL EPILÁCIA – FOTOEPILÁCIA je dlhodobé až trvalé odstránenie nežiaduceho ochlpenia na rôznych častiach tela.

Zbaviť sa nežiadúceho ochlpenia je dávnou túžbou každej ženy ale čoraz viac aj mužov. Práve technológia intenzívneho pulzného svetla ponúka praktické, rýchle, bezbolestné riešenie dlhodobej a trvalej epilácie.

Intenzívne pulzné svetlo je prístroj, ktorý upravuje pleť bez poškodenia pokožky a obmedzenia Vašich každodenných aktivít. Prístroj sa dá použiť na širokú škálu kozmetických ošetrení – pigmentové škvrny, trvalá epilácia chĺpkov, odstránenie rozšírených cievok, omladenie pleti, liečenie akné.

Trvalá epilácia chĺpkov na tvári a tele
Chĺpky obsahujú pigment – melanín. Ten absorbuje svetlo z prístroja IPL a mení ho na teplo. Teplo, ktoré sa vytvára ničí vlasový folikul, ktorý už ďalej nie je schopný produkovať nový vlas. Tým sa dosiahne trvalé odstránenie chĺpkov na požadovanom mieste. Táto metóda odstránenia chĺpkov nie je bolestivá a je vhodná takmer na každé miesto na tele. Efekt je dlhodobý a po niekoľkých opakovaniach možno dospieť do štádia, ktorému hovoríme permanentná redukcia vlasu. Počas procedúry sa dorastajúce chĺpky nesmú vytrhávať – môžu sa len holiť, strihať alebo odstraňovať depilačným krémom alebo penou. Vytrhávanie chĺpkov vedie k zníženiu účinnosti ošetrenia. Epiláciu pulzným svetlom je možné použiť na tvár ale aj na veľké plochy – nohy, chrbát… Toto ošetrenie sa osvedčilo pri zarastaní chĺpkov. Je jednou z mála metód, ktoré zarastenie chĺpkov rieši. Počet ošetrení je individuálny podľa Vašich potrieb.

Fotorejuvenizácia – fotoomladenie pleti
Svetelná energia IPL preniká hlboko do kože, pôsobí na kolagénové vlákna a núti ich vytvárať nové mladšie. Pleť sa tým stáva vyhladenejšou, póry sa zmenšujú a vyhladzujú sa jemné vrásky. Zvyšuje sa napätie pokožky a mení sa jej vzhľad – vyhladzuje sa, vyrovnáva vrásky, farebne sa zjednocuje. Ošetrenie je potrebné absolvovať minimálne 6 krát. Ošetrenie nie je bolestivé.

Odstránenie pigmentových škvŕn
Pomocou prístroja IPL je možné odstrániť pigmentové škvrny na tvári alebo rukách. Prístroj zasahuje melanín, ktorý škvrny obsahujú a ničí ho. Tým dochádza k odstráneniu pigmentových škvŕn.

Odstránenie rozšírených cievok
Na cievky, ktoré sa vytvárajú na tvári je IPL najvhodnejšou metódou na ich odstránenie. Neželané cievne lézie – žilky a začervenanie kože možno prístrojom IPL úspešne redukovať. Žiarenie je pri odstraňovaní žiliek vychytávané v krvnom farbive – hemoglobíne. Energia lúča sa premení na teplo čo vedie k deštrukcii cievky a jej odstráneniu.

Liečenie akné pomocou IPL
Použitie ošetrenia pomocou intenzívneho pulzného svetla výrazne redukuje zápaly pokožky a rozšírené póry. Aby bolo liečenie úspešné ošetrenia musia byť pravidelné.

Fotoomladzovanie
Starnutie pokožky je bezpochyby fyziologický proces, spôsobený predovšetkým degeneratívnymi procesmi, ktoré sa objavujú na koži, ktorej chýba pevnosť, pružnosť a elasticita. Neestetické tmavé škvrny sa môžu objaviť vďaka zlej bunkovej aktivite, rovnako tak mimické vrásky spôsobené pohybom tvárových svalov. Prejavy starnutia ako sú vrásky, rozšírené póry, pigmentové škvrny, solárne a lentigo škvrny, cuperóza môžu byť eliminované vďaka intenzívne j pulznej technológii VENUS IPL. Vďaka stimulácii fibroblastov a aktiváciu procesu nového kolagénu sa pulzné svetlo používa k eliminácii tvorby vrások, predovšetkým v problémových zónach na tvári ako sú oblasti okolo očí, pier a na čele. Špeciálny systém ochrany kože umožňuje vybrať najviac vhodnú vlnovú dĺžku pre každé ošetrenie. Lúč pôsobí špecificky v epidermis a vedie k uzavretiu pórov, zatiaľ čo pokožka zostáva neporušená. Výsledky na koži sú kompaktnejšie, pretože ošetrenie navráti koži značnú elasticitu a viditeľné rozžiarenie. Pulzné svetlo termických stimulov sa tiež používa pre elimináciu melanínu, patriaci do hlbokých vrstiev epidermis. Efektívnosť ošetrenia umocní kryoterapia, výhoda prístroja VENUS IPL

OŠETRENIE AKNÉ – IPL Venus novinka v štúdiu.
Akné je časté kožné ochorenie, populačne veľmi rozšírené. Môže sa vyskytovať v každom vekovom období, predovšetkým v období puberty. Charakteristická je nadprodukcia mazu v mazových žľazách. Najčastejšie postihnuté miesta akné sú tie, kde sa nachádza najviac mazových žliaz: tvár, krk, chrbát, hrudník a ramená. Na vzniku ochorenia sa podieľa viacero faktorov: dedičnosť, hormonálne zmeny, tehotenstvo, stres, lieky, dráždivé látky v životnom prostredí, nevhodné (domáce) ošetrovanie pleti, zlé stravovacie návyky, sprievodný znak niektorých ochorení a i. Poznáme 3 formy akné: ľahká (acne comedonica), stredná (acne papulopustulosa) a ťažká forma (acne conglobata), podľa ktorej sa volí aj spôsob liečby. Terapia musí byť individuálna a komplexná, záleží od lokalizácie, stupňa postihnutia a rozsahu. Neliečené akné môže zanechať na koži jazvy, čo môže viesť k výraznému psychickému diskomfortu. Pulzné svetlo priamo zasahuje zdroj akné, pôsobiaci na konkrétne molekuly v našom organizme. Ak je Porfyrín vystavený viditeľnému svetlu, stáva sa chemicky aktívnym, napomáha okysličenie a tým zamedzuje tvorbe akné a znižuje produkciu mazových žliaz. V súlade s akýmkoľvek iným ošetrením je postup a účinnosť procedúry spojené s požitím vhodnej vlnovej dĺžky. Efektívnosť ošetrenie umocní kryoterapia, výhoda prístroje VENUS IPL.