Celulitída a formovanie tela


Celulitída je problém mnohých žien, aj keď aktívne športujú, dodržiavajú všetky zásady zdravej životosprávy, dodržiavajú pitný režim. Nie je podmienená štíhlosťou či nadváhou. Najčastejšie sa vyskytuje na stehnách, zadku, bokoch, bruchu, lýtkach, ale aj ramenách, pleciach, a na všetkých častiach s dostatkom podkožného tuku. Dôležitými faktormi podporujúcimi vývoj celulitídy sú najmä genetika, ale aj nezdravý životný štýl, fajčenie, zlé stravovanie a pitný režim, výkyvy hmotnosti, hormonálne výkyvy .

Tento problém vieme riešiť niekoľkými metódami. K najzákladnejším ošetreniam patrí lymfodrenáž, metóda, pri ktorej sa využíva podtlak a masírovanie povrchových a hlbokých tkanív postihnutých celulitídou. ktorá sa využíva na zlepšenie prietoku lymfy dolných končatín a brucha.  Veľmi využívanou metódou vo svete na redukciu celulitídy je rádiofrekvencia, ktorá súčasne pôsobí na hlboké a povrchové vrstvy kože bez poškodenia pokožky.

Kombináciu  rádiofrekvencie a lymfodrenáže  v sebe spája prístroj Cavital WRC – od Dr Derm. Prístroj prostredníctvom intenzívneho ovplyvnenia fyziologických funkcií vytvára zmeny v tukovom a spojivovom tkanive. Prístroj zabezpečuje:

  • Fat burning – skvapalnenie tuku s monopolárnou  rádiofrekvenciou (RF)
  • Skin tightening – spevnenie kože s hexapolárnou RF,
  • Skin smoothing – vyhladzovanie kože s podtlakovou bipolárnou RF,
  • Lymfatickú masáž s pulzným podtlakom

Ošetrenie je bezbolestné, bez anestézy.  Viditeľný a trvalý výsledok dosahujeme už po niekoľkých ošetreniach. Spomínané ošetrenia je vhodné kombinovať s lipolýzou (je určená na odstránenie menších lokálnych tukových ložísk, vedúca k cielenej zmene kontúr tela) alebo  s parafangovými zábalmi. Aplikujú sa buď vo forme samostatného sedenia, alebo v kombinácii s lymfodrenážou.

Upozornenie: Počas ošetrení a taktiež v období po dokončení ošetrení je dôležitý zvýšený príjem tekutín, minimálne však v množstve 3l.