Výplňové materiály


Kyselina hyaluronová je prirodzená hmota, ktorá tvorí základ pokožky. Skutočnosť, že sa vytvorila vráska znamená, že sa z tohto miesta stratila kyselina hyaluronová. Kyselina hyaluronóva je látka telu vlastná, vyskytujúca sa vo všetkých tkanivách živých organizmov. Svojou schopnosťou viazať vodu, dokáže opäť vytvoriť stratený objem starnúcej kože.

Najúčinnejšou a najprirodzenejšou metódou na odstránenie vrásky, je preto výplň základnou hmotou pokožky, t.j. výplň kyselinou hyaluronovou.

Oblasti aplikácie kyseliny hyaluronovej sú najčastejšie vrásky medzi očami, nazolabiálne ryhy, ale aj veľmi prirodzené zväčšenie pier. Ďalšie veľmi časté oblasti liečby sú vrásky okolo očí a na brade. Používame rôzne druhy kyseliny hyaluronovej, vhodné pre každú vrásku a oblasť. Často kombinujeme podanie kyseliny hyaluronovej s aplikáciou botoxu. Dosiahneme tak lepší, prirodzenejší a dlhodobejší výsledok.

Pokiaľ chceme zamedziť formovaniu vrások, vrásku treba riešiť hneď ako sa začne vytvárať. Nemá sa čakať, kým sa ešte prehĺbi. Akonáhle sa začne prehlbovať vráska, je to naliehavá výzva na podanie kyseliny hyaluronovej. U zrelších pacientok v rámci jedného sedenia najčastejšie vylepšíme vrásky na lícach, pri očiach, zdvihneme opadnuté kútiky úst, vyplníme priehlbiny pri ústnych kútikoch.

Technika aplikácie výplňových materiálov patrí k minimálne invazívnym chirurgickým metódam, pri ktorých sa aplikovaná látka aplikuje do kože vpichom jemnej ihly či kanyly. Zákrok sa realizuje ambulantne. Pred zákrokom sa podľa potreby na zabezpečenie anestézie liečenej oblasti aplikuje krém na znecitlivenie. Krátko po výkone sa môže objaviť ľahké začervenanie, opuch, modrina, mierna bolestivosť, či svrbenie ošetreného miesta. Sú to bežné poinjekčné príznaky, ktoré miznú zvyčajne do 48 hodín. Dĺžka výsledného efektu sa pohybuje od 6 do 12 mesiacov podľa aplikovaného produktu a miesta aplikácie. Pri aplikácii používame výplńové materiály renomovaných firiem TEOSYAL a PRINCESS.