Lekárske peelingy


Rozmýšľate o chemickom peelingu? Zima je najlepšie obdobie na chemický peeling.  Ak  chcete naozaj rýchlu zmenu a okamžite viditeľné omladenie či korekciu nedokonalostí pleti v súvislosti s akné či odstránenie pigmentácií, práve teraz máte vhodný čas.

V salóne môžete absolvovať chemický peeling 3. generácie  podľa toho, aký problém potrebujete vyriešiť. V každom prípade ide o povrchový chemický peeling s hydroxykyselinami úrovne 1 od značky Medik8. Sú to vynikajúce povrchové peelingy zamerané na konkrétne problémy pleti a sú výbornou voľbou pre tých, ktorí hľadajú najlepšie výsledky s minimálnymi vedľajšími účinkami. Na dosiahnutie maximálnych výsledkov sa odporúča 6 ošetrení po sebe. V ponuke máme: agePeel, whitePeel, betaPeel, eyePeel.

Podľa toho, ako hlboko použité kyseliny prenikajú do kože, sa peeling delí na povrchový, stredne hlboký a hlboký. Pri stredne hlbokom a hlbokom však na určitý čas dochádza k vyradeniu z pracovného procesu. Preto je v súčasnosti tendencia viacnásobne robiť povrchový peeling. Jeho výsledný efekt je porovnateľný so stredne hlbokým peelingom, ale bez toho, aby ste museli ostať doma, boli červení alebo mali iné problémy. Doteraz sa používala najmä čistá kyselina glykolová.

Povrchové peelingy Medik8 kombinujú vždy 4 hydroxykyseliny zo šiestich starostlivo vybraných  – kyselinu L-mandľovú, kyselinu laktobionickú, kyselinu salycilovú, kyselinu mliečnu, kyselinu azelainovú a kyselinu fytovú. Je to výborne vymyslené, pretože ich efektívnou kombináciou sa odlúči najpovrchovejšia rohovinová vrstva kože a tým sa umožní redukcia jemných rýh a vrások v prípade agePeel-u, dosiahnutie jasnejšieho a rovnomernejšieho tónu pleti a eliminácia hyperpigmentácií v prípade whitePeel-u či rýchla redukcia prejavov akné – upchatých pórov, rozšírených pórov, pupienkov a zápalu v prípade použitia peelingu betaPeel.

Najskôr sa pleť povrchovo očistí, odmastí a potom sa nanesie peeling, ktorý sa nechá pôsobiť 1 – 10 minút. Po zákroku môže nastať jemné začervenanie pleti, ktoré však takmer vymizne, takže pokojne môžete chodiť medzi ľudí. Do 24 hodín nastane však jej jemné ošupovanie, ktoré môže pretrvávať max. 4 dni. Kým je však koža začervenaná, nemožno ísť na slniečko. Musíte však používať veľmi jemné čistiace prípravky, kvalitné hydratačné krémy, na to ochranný faktor – minimálne SPF 30 a samozrejme, make-up. Odporúča sa robiť kúra, ktorá pozostáva zo 6 opakovaní v intervale jedného až dvoch týždňov podľa  reakcie pleti. Kúru môžete absolvovať aj dvakrát ročne – na jar a na jeseň. Jej výsledkom je lepšie napätie a tonus pleti, stiahnutie pórov, vyblednutie pigmentácií – a tiež antiagingový efekt.

Jedno ošetrenie v našom salóne zahŕňa povrchové čistenie pleti, odmastenie pleti, aplikácia peelingu, aplikáciu vysoko hydratačnej masky, ošetrenie pleti s ultrazvukom spojeným so zapracovaním hydratačného séra a záverečnú aplikáciu hydratačného krému.