Masáže, rašelinové, parafangové zoštíhľujúce zábaly


Náš salón Vám ponúka možnosť urobiť veľa aj pre Vaše zdravie. Môžete využiť:

Klasická masáž:
– Prináša uvoľnenie a relax po fyzickom a psychickom vypätí
– Blahodárne pôsobí na celkovú kondíciu organizmu
– Uvoľňuje svaly, odstraňuje bolesti, regeneruje pokožku
– V spojitosti s aromaterapiou sa zvyšuje účinok masáže

Kozmetickú lymfomasáž tváre a dekoltu:
– Stimuluje pohyb lymfy, odstraňuje opuch
– Potláča únavu, zmierňuje migrénu, prináša úľavu a relax, pôsobí antistresovo

Medová detoxikačná:
– Masáž zbavuje telo toxínov, obnovuje prirodzenú schopnosť organizmu a spúšťa ozdravné procesy v tele
– Je príjemná, uvoľňujúca a zároveň pôsobí ako peeling
– Zjemňuje a hydratuje pokožku
– Pozostáva z troch kúr, počas prvej kúry sa robí jedno nanesenie medu, pri druhej kúre sa med nanáša dvakrát a pri tretej trikrát

Mäkké techniky – uvoľňovanie krčnej chrbtice:
– Táto technika je vhodná najmä pri zablokovanej krčnej, medzilopatkovej, alebo driekovej oblasti
– Odstraňuje blokády a prináša okamžitú úľavu od bolesti
– Terapia sa vykonáva bez použitia masážneho oleja
– Pôsobí sa tlakom pôsobí na kožu a svalové štruktúry

Stone massage – masáž s lávovými kameňmi:
– Je to jedna z techník najviac žiadaných v oblasti skrášľovania. Prirodzený, príjemný a dlhodobý prenos energie počas masáže zlepšuje prenos kyslíka, stimuluje a detoxikuje tkanivá. Má pozitívny efekt na krvný a lymfatický systém, zlepšuje jeho funkciu. Zvyšuje hladinu endorfínov, eliminuje stres, fyzické aj psychické napätie.

Rašelinový zábal:
– V balneoterapii majú rašelinové zábaly svoje neodmysliteľné miesto. Rašelina je zložená z viac ako stoviek rastlín rastúcich v plodnej pôde. Obsahuje veľké množstvo živín, prírodných stopových prvkov, minerály a látky, ktoré sa ľahko vstrebávajú cez ľudskú pokožku. Svojím zložením priaznivo ovplyvňuje obnovu kožných buniek, prekrvuje a zlepšuje činnosť svalstva a kĺbov, podporuje rýchlejšie vstrebávanie krvných výronov, zlepšuje hojenie kožných ekzémov a podobne.

Parafangové zábaly zoštíhľujúce:
– Teplé parafango (morské bahno s parafínom) vďaka svojím remineralizačným charakteristikám zvyšuje v našom tele tok lymfy a tak napomáha vylučovaniu toxických látok z tela. Parafango hydratuje pokožku až do hĺbky, po aplikácii sa zlepšuje aj tonus pokožky. Ochabnuté svaly sa v značnej miere spevnia. Je to zábal, ktorý sa neumýva, ale obdobne ako parafín sa stiahne z pokožky.
– Parafangové ošetrenie obsahuje telový peeling, vmasírovanie ampulky – aplikuje sa podľa typu celulitídy, parafango a thermo zábal. Používame prípravky Anessi – krém – Lipoaminocel (termoaktívny, určený na lipolýzu) a Aminofirm (spevňujúci). Používajú sa taktiež podľa typu celulitídy, odporúčame aj na domáce použitie.
– Tieto zábaly pôsobia proti celulitíde. Cieľom ošetrenia je spevnenie pokožky a chudnutie v centimetroch s okamžite viditeľnými účinkami.
– Ošetrenie sa aplikuje na brucho, pás, zadok, ruky, prsia.
– Počas jednej kúry sa znižuje objem lokálne cca 2-3 cm. Pre dosiahnutie dobrého účinku je potrebných aspoň 5 sedení. Odporúča sa používať krémy, hlavne thermo krémy na prehrievanie pokožky, a to každý deň večer po sprchovaní.

Anticelulitídové zábaly:
– Celulitída, alebo pomarančová koža, vzniká v dôsledku zmeny tukových buniek v tkanive. Pokožka sa stáva hrboľatou a po stlačení pripomína povrch pomaranča. Celulitída sa najčastejšie vyskytuje tam, kde sa v zvýšenej miere ukladá tuk – na bokoch, nadlaktí a stehnách ako aj na zadku a bruchu. Nie je rušivým javom iba z vizuálneho hľadiska, ale môže byť aj bolestivá a postihuje v prvom rade ženy, pretože ich väzivové tkanivo je mäkšie ako väzivové tkanivo u mužov.
– Touto zmenou kože trpí až 80% žien, príčinou sú väčšinou poruchy metabolizmu, lymfatického systému alebo hormonálne zmeny, v dôsledku čoho sa celulitída prejavuje zväčša počas dospievania, tehotenstva alebo v klimaktériu. Zlé stravovacie návyky a s tým súvisiaca nadváha vedú v našej spoločnosti hojnosti k rýchlemu šíreniu celulitídy.

Škoricové zábaly
– Škoricové zábaly uvoľnia nielen vnútorné napätie a stimulujú krvný obeh, ale aj zvýšia spaľovanie podkožného tuku a spevnia Vašu pokožku.
– Po nanesení špeciálnej škoricovej zmesi sa ošetrené časti tela zabalia fóliou a prikryjú. Teplo zvyšuje účinky. Škoricový zábal silne prehrieva, štiepi tuky. Tlak, ktorý vyvíja fólia zvonka, spôsobuje nárast vnútorného tlaku v medzibunkovom priestore. Mierne začervenanie, svrbenie a štípanie nie je znakom precitlivenosti, je normálnou reakciu organizmu a je príznakom, že zábal už účinkuje. Príjemne voňavý škoricový zábal rozprúdi lymfu a rozbije tukové bunky. Výsledkom je úbytok na objeme a celkové zlepšenie vzhľadu pokožky, ktorá je postihnutá celulitídou, kŕčovými žilami alebo popraskanými žilkami.
– Po odstránení fólie vmasírujeme krém do pokožky, ťahy smerujú vždy v smere lymfy, a to hore smerom k srdcu.