Microneedling – mezoterapia DermaPenom


Microneedling (mikroihličkovanie) je revolučná metóda, ktorou možno dosiahnuť vynikajúci efekt pre omladenie pokožky, vypnutie vrások, zjednotenie tónu pleti, hydratácie pokožky, odstránenie jaziev a strií.  Možno neviete, že iba 4 až 8% z krému, ktorý používate na tvár, vnikne do pokožky. S mikroihličkovaním dostaneme do kože o 80% viac účinných látok na vytvorenie kolagénu ako nanesením krému na pokožku ona mladzujúce procesy v koži.

Pred zákrokom ošetrované miesta natrieme na 30 min znecitlivujúcim krémom. Pomocou „pera“ s nadstavcom, s drobnými, pravidelne do nastaviteľnej hĺbky sa vysúvajúcimi ihličkami, sa aplikuje do strednej vrstvy kože kyselina hyalurónová a roztoky s obsahom stimulujúcich látok – podľa typu pokožky a problému. Ihly prenikajú do kože len na krátky okamih. Nadstavec sa dokonale prispôsobí povrchu pokožky a tým uľahčuje prístup k problematických oblastiam. Táto technológia vytvára mierne prechodné poškodenie kože tým, že sa v určitých vrstvách kože vytvoria tisíce drobných vpichov. Nedochádza pritom k závažnému poškodeniu epidermy. Telu vlastná podpora regenerácie a tvorba vlastného kolagénu vedie k lepším a trvalejším výsledkom. Telo stimuluje tvorbu vlastného kolagénu a elastínu. Výsledkom je mladistvý vzhľad, spôsobený vyplnením pleti zvnútra.

Pri mikroihličkovaní používame DermaPen, ktorý  je alternatívou dermarollerového ošetrenia.  S nastaviteľnou hĺbkou vpichov možno DermaPenom ošetriť celú plochu tváre a zároveň telo (jazvy, strie na tele). Vďaka originálnym vlastnostiam je DermaPen možné použiť aj na citlivé oblasti ako je okolie očí, pery a nos. Ošetrenie je veľmi rýchle s krátkym časom hojenia.  Jednorazové nadstavce zabezpečujú maximálnu sterilitu a zabraňujú prenosom infekcií