Mezoterapia


Mezoterapia na omladenie tváre, na spevnenie pleti

Počas neinvazívnej mezoterapie vpravujeme omladzujúce, spevňujúce, protistarnúce a antioxidačné látky bezprostredne k bunkám.
Účinné látky ktoré sa využívajú pri tvárových ošetreniach:
Na spevnenie a omladenie pleti, vek 30 – 40 rokov: Kyselina hyalurónová, Organické silicium, Sodium Pyruvate, Asian centellasial
Na omladenie staršej, dehydratovanej a ochabnutej pleti: Kyselina hyalurónová, Vitamín C, Organické silícium, DMAE
Pri elektroporácii (neinvazívnej mezoterapii) pripravujeme príslušné koktaily podľa stavu pleti a cieľa ošetrenia. Kúra pozostáva zo 4-6 ošetrení v týždňových intervaloch.

Mezoterapia na telové ošetrenia, odbúravanie tukov (lipolýza) a ošetrenie strií

Lipolýza:
Neinvazívna mezoterapia je vhodná na redukciu resp. odstránenie lokálnych tukových vankúšov, ktoré pretrvávajú aj napriek vhodnej životospráve, diéte a športovaniu. Oblasti používania sú najmä na bruchu, vonkajšie partie stehien, vnútorné stehná, oblasť drieka. Výnimočnosť spočíva v tom, že účinné látky sa vpravujú do takej hĺbky, do ktorej sa doposiaľ dali vpravovať výlučne injekčnou metódou.
Dôsledkom aplikácie sa výrazne zredukuje hrúbka podkožného tuku, spevňuje sa koža a „pomarančová koža“ spôsobená celulitídou sa vyhladzuje.
Látky používané pri lipolýze: L-karnitin, Phosphatidylcholin
Kúra pozostáva z 4-6 ošetrení v dvojtýždňových intervaloch.

Ošetrenie strií:
Počas neinvazívnej mezoterapie vpravujeme také účinné látky, ktoré farebne zjemňujú strie, sťahujú ich šírku, aktivizujú regeneráciu buniek. Výsledkom je po 2-3 aplikáciách redukcia a vyblednutie strií o 70-80%.
Látky používané pri ošetrení strií: Asian centella, Organické silícium
Kúra pozostáva z 2-3 sedení v dvojtýždňových intervaloch.

Mezoterapia na redukciu vypadávania vlasov:
Pri vypadávaní vlasov a pri kožných problémoch vlasovej časti hlavy je to zatiaľ najúčinnejšia metóda. Počas mezoterapie vpravujeme B-vitamín, zinok, aminokyseliny a v prípade vypadávania vlasov u mužov účinné látky s obsahom minoxidilu. Po kúre sa zväčša zastaví vypadávanie vlasov a zosilnia sa novo vyrastajúce vlasy.