Aplikácia vstrebateľných mezonití – 4D niťový lifting


Túžite po celkovom omladení a spevnení pokožky nielen na tvári, ale aj na celom tele? Ponúkame  vám miniinvazívnu lifitingovú metódu, ktorú vykonáme približne za hodinu. Omladiť dokážeme mužov aj ženy, o výsledku rozhoduje hlavne kvalita kože a podkožia.  Niťový  lifting je vhodný pre všetky vekové skupiny. Práve preto pri osobách vyššieho veku je potrebná dlhšia konzultácia, nakoľko výsledok pri prílišnom ovise kože nemusí byť ideálny.

Efekt zákroku je okamžitý. Nite zavedené do kože majú 2 efekty:

  • niť robí podporu tkanivu, ktoré má tendenciu klesať,
  • navodzuje novotvorbu kolagénu, čím sa spevnenie ešte umocňuje.

Niťový lifting vypína a pozdvihuje ochabnutú kožu pomocou stimulácie tvorby kolagénu v podkoží. Prostredníctvom mezonití vytvoríme skoro neviditeľnú podkožnú vrstvu, ktorá zabraňuje vzniku ďalších vrások a koža sa pomocou nití stáva pružnejšia a elastickejšia.

Pred samotnou aplikáciou nite je niekedy nutné nasadiť špeciálne prípravky s vyšším obsahom aminokyseliny alebo kyseliny hyalurónovej. Tieto prípravky vieme aplikovať injekčne. Následne potom vykonáme samotný zákrok s liftingovými niťami.

 

Pri našej práci využívame špeciálne nite Bio-Meyisun z polydioxanónu, ktoré sa dlhodobo využívajú v oftalmológii, plastickej chirurgii, či v kardiológii. Pri niťovom liftingu zavedieme tenké a plne flexibilné mezonite pod kožu. Nite zavádzame  pomocou vodiacej ihly priamo do problémových oblastí. Takto môžeme zaviesť niekoľko nití s dĺžkou 30 až 90 mm.

Niťovým liftingom sa dajú riešiť rôzne estetické problémy – poklesnuté obočie, vodorovné vrásky na čele, vrásky hnevu, nosovoústne záhyby, pokles líc, podbradok, pokles kože okolo dolnej časti čeľuste, vrásky na krku.

Najlepší výsledok dosiahneme kombinovaním rôznych techník ošetrenia. Napr. pri vráskach na čele a okolo očí je vhodné aplikovať botulotoxín, ak sú veľmi hlboké môžu sa po 2 týždňoch aplikovať mezonite. Pri vpadnutých lícach sa môže aplikovať na zväčšenie objemu kyselina hyalurónová a následne na zodvihnutie a podporu poklesu kože v oblasti sánky sa môžu aplikovať mezonite. Pri vráskach nad hornou perou je vhodné aplikovať najskôr kyselinu hyalurónovú na doplnenie objemu a zlepšenie kontúr pier a následne na vypnutie vrások nad hornou perou sa môžu aplikovať mezonite, ktoré sú jemnejšie na vypnutie jemných vrások, aby pera veľmi nezhrubla. Výborný efekt sa dosahuje aj na vypnutie ochabnutej kože v oblasti ramien.