Permanentný makeup


Ako postupovať pri záujme o permanentný make-up?

Po Vašom príchode Vám ukážeme fotografie niektorých našich prác, čo je najlepšou motiváciou i prezentáciou. Samotnému tetovaniu predchádza tzv. prípravná fáza. Pozostáva z predkreslenia doporučeného tvaru a výberu vhodného odtieňa farby. Zohľadňujeme pri tom množstvo faktorov, napr. vek, Váš farebný typ, tvar očí, nadočnicových oblúkov, tvar nosa. Až po Vašom schválení tvaru pristúpime k samotnému tetovaniu. Na zmiernenie citlivosti kože používame krém Emla. Klientky trpiace herpesom musia pred tetovaním pier užívať tabletky Zovirax alebo Herpesin.

V salóne ponúkame aj metódu TAFFY – čiarkované obočie špeciálnymi čepieľkami s pigmentami krémovej konzistencie zabezpečí, aby obočie vyzeralo ako skutočné, klient sa nemusí obávať, že bude vyzerať násilne, ako sa často stáva pri klasických výplňových tetovaniach. „Umelé chĺpky“ sa vytetujú – jemne a precízne vykreslia v smere rastu prirodzených chĺpkov. Čiarkovaním sa simuluje prirodzený rast jednotlivých chĺpkov obočia, hlavne vtedy, keď je obočie nevýrazné, bez formy, alebo obočie vypadalo celé, či len z časti. Permanentný make-up čiarkovaním so špeciálnymi čepieľkami je vynikajúca metóda aj na korekcie a opravy už tetovaného obočia.

Tetovanie spôsobí mierny opuch a začervenanie zhruba na 2 hodiny. Na podporu hojenia môžete používať kalciovú masť podľa pokynov. Počas 5-7 dní musíte zabrániť namočeniu tetovaných miest vodou. Po dobu 4-6 týždňov neodporúčame solárium a saunu. Permanentný make-up môžete absolvovať aj v letných mesiacoch, najneskôr ale 1 mesiac pred dovolenkou pri mori.

Neodporúčame 3 dni po tetovaní letieť lietadlom (kvôli herpesu), týždeň nepoužívať riasenku a očné tiene (ak boli tetované linky). Make-up môžete použiť mimo tetovaných miest, a ak boli tetované pery, tak rúž až po 10 dňoch. Po tetovaní očných liniek môžu byť oči opuchnuté 2-3 dni, chlaďte ich studenými suchými obkladmi.

Normálne trvá hojenie 5-7 dní. Potom sa z tetovaných miest zlúpe vrchná vrstva, cez pigmentovanú časť narastie nová kožička – dôsledkom čoho je odtieň po vyhojení o niečo svetlejší a prirodzenejší. Pigment sa usádza v koži zhruba 3 týždne. Po tomto čase už viete, či je nutné robiť obnovu tetovaní. Aby bol výsledok práce perfektný je jedna korekcia vždy nutná.