Termolifting – rádiofrekvencia


Rádiofrekvencia – termolifting je metóda známa tiež pod názvom nechirurgický lifting. Ide o neinvazívnu techniku – bez chirurgického zákroku a anestézy. Koriguje ochabnutosť pleti, vedie k jej vypnutiu a celkovým výsledkom je dokonalejší tvar tváre. Rádiofrekvencia spočíva v selektívnej aplikácii energie do hlbokej dermis.

Táto energia preniká cez povrch pokožky bez toho, aby ho akokoľvek poškodila. Aplikovaná energia aktívne bojuje proti ochabnutej pokožke. Ošetrenie je ideálne pre klientky s mierne ochabnutou pokožkou tváre, krku a dekoltu, ktoré chcú zlepšiť svoj vzhľad bez toho, že by sa museli uchýliť k chirurgickému zákroku.

Priebeh ošetrenia:
Po odlíčení a tonizácii pokožky prevedieme rádiofrekvenčné ošetrenie pomocou špeciálnej hlavice. Pre podporu výsledkov sa na záver každého sedenia aplikujú kozmetické prípravky – liftingová kaviárová maska a kyselina hyalurónová.

Výsledkom je pevnejšia pleť s výrazným úbytkom vrások a zmiernenie prejavov ochabnutej pleti. Po podstúpení ošetrení tohto typu môže byť pokožka zľahka začervenaná. Začervenanie mizne po krátkej dobe.

Rádiofrekvencia sa môže kombinovať s inými druhmi ošetrení ako napr. pulzným svetlom (fotoomladenie), ktoré a zlepšuje textúru pleti a odstraňuje drobné škvrny. Tiež je odporúčaná kombinácia s neinvazívnou mezoterapiou, ktorá pokožku hydratuje, čím predlžuje výsledky rádiofrekvenčného ošetrenia. Každé z týchto ošetrení sa podstupuje v inom časovom horizonte s tým, že dobre naplánovaný postup ošetrení napomáha k dosiahnutiu celkovému excelentnému omladeniu tváre.

Rádiofrekvencia nemá žiadne vedľajšie účinky, nie je bolestivá (klientka cíti iba teplo v ošetrovanej oblasti) a ihneď po ošetrení sa klientka môže vrátiť späť do bežného života. Počet potrebných ošetrení záleží na stavu pokožky každého klienta a na jeho požiadavkách. Všeobecne se však doporučuje 4−6 ošetrení, pričom medzi ošetreniami by mala byť pauza 15−20 dní. Následné udržiavacie ošetrenia umožňujú zachovanie dosiahnutých výsledkov. Veľkou výhodou je, že nie sú kontraindikácie pri opaľovaní za podmienok, že klientka používa vhodný opaľovací prípravok.