Biodermálne nite BIO-Meyisun


Biodermálne nite BIO-Meyisun možno využiť v estetickej medicíne aj v rehabilitácii, kde sa využívajú hlavne na ovplyvnenie bolesti.

Ide o rozpustné vstrebateľné biodermálne nite Bio Meyisun, ktoré predstavujú novinku v ošetrení tela a tváre ako aj v rehabilitačnom ošetrení. Ihlové systémy sa skladajú z jednorázovej ihly, ktorá slúži na zavedenie nite z prírodných biopolymérov, ktoré sú kompatibilné s ľudským tkanivom a preto nevyvolávajú alergické reakcie. V organizme sa niť postupne vstrebe ( 5-7 mesiacov), pričom dochádza k aktivácii tvorby kolagénu, vytvára sa kolagénová mriežka, ktorá slúži ako opora pleti, vypína pokožku tváre a zabraňuje jej ochabnutiu, čo možno použiť v rámci anti-aging efektu od 25 rokov života.

Efekt biodermálnej nite je liftingový, hydratačný, lipolytický, efekt je okamžite viditeľný a dlhodobý. Výhodou tohto druhu liftingového ošetrenia je, že sa nite môžu plynule dopĺňať.
Zákrok je len minimálne invazívny, veľmi účinný, efekt je okamžite viditeľný a zvýrazňuje sa ešte v priebehu 1-3 mesiacov.

V rehabilitácii možno biodermálne nite využiť na ovplyvnenie bolesti.
Základ tejto metódy vychádza z orientálnej medicíny, hlavne z akupunktúry. Využívajú sa postupy založené na stimulácii akupunktúrnych bodov, spúšťacích “trigger points”. Dobré výsledky metódy sú založené na dlhodobejšej stimulácii aktívnych bodov a procesov súvisiacich so zavedením biodermálnej nite. Výhodou terapie je, že pacient nemusí absolvovať terapiu pravidelne každý týždeň, ale intervaly ošetrenia sa môžu predĺžiť až na 1x do mesiaca.

Príklady využitia biodermálnych nití: aplikácia do spúšťacích bodov vo svaloch, spastických oblastí, bolesti chrbtice, kontraktúry svalov, tenisový lakeť, zmrznuté rameno, nestabilita v oblasti členka.