Ošetrenie strií


Strie sú oblasti pokožky, kde je pôvodné zdravé tkanivo nahradené menejcenným väzivom. Na ošetrenie strií používame niekoľko metód:

1. Rádiofrekvencia

Účinok je postupný, výkon treba viackrát opakovať, najlepšie 6-8 krát. Pri liečbe strií ide o stimulujúci účinok fibroblastov. Dochádza k zlepšeniu metabolizmu, prekrvenia a lymfatického odtoku, k stimulácii tvorby kolagénu a zlepšeniu vzhľadu pokožky. Menejcenné väzivo v striách sa postupne nahradí pevným, hodnotným tkanivom. Výsledkom je spevnenie pokožky a zmenšenie strií. Účinok sa dostavuje v závislosti od rozsahu zmien v ošetrenej oblasti po 4-6 týždňoch. Potrebných je viacero sedení.

Efekt ošetrenia: nahradí sa menejcenné tkanivo plnohodnotným, spevnenie ochabnutej pokožky, tvorba kolagénu. Zákrok je neinvazívny a bezbolestný, prevencia vzniku celulitídy.

2. Parafangové zábaly

Parafangové zábaly patria k najúčinnejším a cenovo mimoriadne dostupným ošetreniam v kozmetických salónoch a centrách na formovanie postavy. Ošetrenie aplikujeme v salóne buď vo forme samostatného sedenia, alebo v kombinácií s iným typom telového ošetrenia (rádiofrekvencia). Parafangový zábal je veľmi dôsledne vypracované ošetrenie. Parafangové zábaly patria k technike body wrappingu – t.j. bandážovania pomocou špeciálnej fólie. Táto technika stlačí pokožku a zhutňuje mäkké tukové tkanivo.

Parafango je parafín obohatený o bahno z hĺbky oceánov. Bahno je usadenina, ktoré sa nachádza na samom dne morí a oceánov a počas tisícročí absorbuje vzácne soli z morskej vody. Ako je všeobecne známe, morské bahno v bohatom množstve obsahuje vzácne aktívne minerálne látky potrebné pre výživu a zdravie pokožky. Parafango sa aplikuje vo forme teplého zábalu. Počas ošetrenia parafín pôsobí ako katalyzátor, pomáha udržiavať teplotu bahna, vytvára teplo, izoluje. Okrem toho vyživuje a vyhladzuje pokožku.

Doba ošetrenia je 30-40 minút.