Diamantová mikrodermabrázia


Diamantová mikrodermabrázia je neinvazívnou procedúrou, pri ktorej je pokožka vystavená pôsobeniu kryštálov za účelom odstránenia povrchových vrstiev pokožky a odumretých kožných buniek, ktorá súčasne podporuje produkciu nových buniek v hlbších vrstvách pokožky.

Výsledkom je neprekonateľný pocit odľahčenej a jemnej pleti, stimulácia kolagénu spojená so zlepšením textúry kože a jej vzhľadu, redukcia pórov s odstránením ich obsahu. S najväčším záujmom o tento zákrok sa stretávame u osôb s ľahšími a dlhšie pretrvávajúcimi formami akné, mastnejším typom pleti, rozšírenými pórmi, drobnými jazvičkami, míliami, seboroickými bradavičkami („stareckými bradavičkami“), či s prejavmi starnúcej pleti spojenej s drobnými vráskami, pigmentáciami.

Zákrok je nebolestivý. Po zákroku pociťujete mierne prehriatie, ako po masáži, čo sa môže odraziť na miernom začervenaní pleti. Začervenanie sa zvyčajne v priebehu pár minút až hodín vytráca. Je možné pokračovať v bežných denných činnostiach.

Odstránením povrchových vrstiev pokožky sa zlepšuje prienik účinných látok do kože, čo sa samozrejme efektívne využíva. Náš prístroj je vybavený ultrazvukovými hlavicami, pomocou ktorých ešte účinnejšie dokážeme aplikovať ošetrujúce látky do hlbších častí kože.

Diamantovú dermabráziu odporúčame:
pri omladzovacích kúrach, na vyhladzovanie vrások a zvýšenie tonusu (napätia, elasticity) kože, na liečbu akné, pri ošetrení problémovej pokožky, na zosvetlenie pigmentových škvŕn, pri striách, pri jazvách.
Počet ošetrení je individuálny podľa ťažkostí, je vhodné absolvovať 4 – 6 sedení v 1-3 týždňových intervaloch.