Derma roller


Dermaroller – Kolagénová indukčná terapia

Je to najnovšia metóda a patrí k najúčinnejším ošetreniam pri rôznych estetických problémoch pokožky ako napr. vyhladzovanie jemných, ale aj hlbších vrások, pleť s rozšírenými pórmi, zvyšovanie elasticity a pružnosti pokožky, na vyrovnanie reliéfu kože postihnutej jazvami po akné, na zjemnenie strie a celulitídy.

Je to spôsob ošetrenia pokožky, pri ktorom sa využíva malý mechanický valček, na povrchu ktorého sa nachádzajú výbežky 192 ihiel v 8 radoch. Tento valček sa niekoľkokrát „otáča“ na ošetrovanom povrchu, čím sa vytvoria mikroranky do hĺbky 0,5-2mm (podľa typu valca a indikácie ošetrenia). Týmito mikrorankami odštartujeme prirodzený regeneračný proces pokožky. Cez vytvorené mikrokanáliky sa vpravuje do pokožky špeciálny, veľmi účinný, čistý prípravok s vysokým obsahom kolagénu, alebo vitamíny podľa typu pleti.

Ošetrenie s dermarollerom veľmi efektívne navodí a podporí tvorbu vlastného kolagénu. Malé ihličky „rozbijú“ staré kolagénové zväzky. Nový kolagén („šťavnatejšie bunky“) dokáže viazať viac vody, preto pokožke vráti svieži a mladistvý vzhľad. Už po prvom ošetrení vidí väčšina klientov pozitívne zmeny, ale podstatné výsledky nastanú po 3-4 mesiacoch.

Dermaroller sa môže aplikovať na tvári, krku, ramenách, pod očami, bruchu, stehnách, rukách, a pod.