Janssen cosmetics – Oily skin – mastná pleť


  • 4400 Clarifying Cleansing Gel – čistiaci gél na mastnú pleť

Obsahuje kvasinkový extrakt, alantoin a decyl glucosid. Redukuje a normalizuje činnosť tukových žliaz, pôsobí ľahko adstringentne. Zabraňuje zápalom, škvrnám a čiernym bodkám.

Gél ráno a večer jemne naniesť a napeniť na tvár, krk a dekolt. Umyť vlažnou vodou. Potom tonizovať prípravkom Purifying Tonic Lotion prípadne inou pleťovou vodou.


  • 4401 Purifying Tonic Lotion – pleťová voda pre mastnú a nečistú pleť

Optimálne pripravuje pleť pre ďalšie ošetrenie, zabraňuje zápalom a čiernym bodkám a normalizuje nadmernú produkciu mazu. Obsahuje alantoin a kvasinkový výťažok. Vhodná aj po depilácií na tvári, ako aj po celom tele.

Ráno a večer po vyčistení prípravkom Clarifying Cleansing Gel vtrieť pomocou vatového tampónu do pokožky na tvári a krku.


  • 4407 Bio-Fruit Gel Exfoliator – exfoliace s prejasňujúcim účinkom (pH 4,2)

Gél s ovocnými (AHA) kyselinami šetrne odstraňuje odumreté bunky pokožky, čistí upchaté póry, stimuluje rýchlejšiu obnovu pokožky, zosvetľuje pigmentové škvrny.

Po vyčistení pleti výdatne naneste na tvár a krk 2 až 3 krát týždenne, vynechajte okolie očí. Po 5 – 15 minútach krátko vmasírujte, zvyšky odstránte hubkou a opláchnite vlažnou vodou.

Tip: V domácom ošetrení možno použiť aj ako mesačnú kúru k prečisteniu pleti.


  • 4411 Tinted Corrective Balm – tónovací denný krém pre mastnú pleť (tmavší odtieň)

Obsahuje komplex potláčajúci tvorbu mazu, aloe vera a kyselinu salicylovú. Predpokladom je denná aplikácia v kombinácií s dôkladným čistením pleti.

Nanášame ráno na vyčistenú pleť. Je vhodný aj ako podklad pod make-up


  • 4420 Clarifying Cream Gel – nočný a denný gélokrém na mastnú a nečistú pleť

Reguluje tvorbu kožného mazu, hydratuje a zanecháva zamatovú pokožku. Obsahuje butyl avocadat extrakt, aloe vera, červenú morskú riasu a nylonový prášok. Pri pravidelnom používaní sa stav mastnej, nečistej a aknóznej pleti opäť normalizuje.

Nanášame ráno a večer na očistenú pleť, jemne vmasírujeme. Vhodný tiež ako podklad pod make-up.


  • 4430 Normalizing Skin Complex – gélový koncentrát k lokálnemu ošetreniu problematickej pleti.

Koncentrát k lokálnemu skľudneniu pleti. Obsahuje extrakt z listov olív, červenú morskú riasu, aloe vera a kyselinu salicylovú. Odstraňuje odumreté bunky a čierne bodky, má protizápalové a hydratačné účinky.

Naniesť ráno a večer po očistení pleti na problematické partie, ľahko vtrieť a nechať niekoľko minút pôsobiť. Potom použiť bežný krém.


  • 4440 Purifying Mask – špeciálna hĺbkovo čistiaca maska

Zjemnňuje póry, pôsobí proti zápalom, normalizuje činnosť mazových žliaz a tvorbu mazu a zanecháva pokožku hodvábne matnú. Obsahuje extrakt z listov olív, aloe vera a extrakt z huby fomes (práchnovec kopytovitý).

Prípravok naniesť raz týždenne na očistenú a tonizovanú pleť, nechať pôsobiť asi 10 – 20 minút. Vynechať oblasť očí. Zvyšky masky z kože otrieme vlhkou hubkou.